TERMİT KONTROL

Eviniz en büyük yatırımınızdır. Termitlere yem etmeyin. Orkin, yatırımlarınızı korur.

Orkin’in evinizin özel koşullarına göre hazırladığı Entegre Termit Mücadele Programı, evinizi Termitlerden kurtarır ve uzun vadeli koruma sağlar.

Karıncalara benzemelerinden dolayı genellikle beyaz karınca olarak adlandırılan Termitler, her sene ahşap yapı ve malzemelerde büyük çaplı maddi hasara sebep olmaktadır.

Termit mi? Karınca mı?

Termitler, antenlerinin düz olması, ön ve arka çift kanatların eşit uzunlukta olması ve bellerinin kalın olması ile karıncalardan ayrılırlar.

 

flying ant termite swarmer
karınca termit

Termitlerin kökeni 180 milyon yıldan geriye dayanır ve karıncalar gibi koloni halinde yaşayan böceklerdir. Toprak ya da tahtaların içlerinde yaşarlar ve selüloz ile beslenirler. Bu nedenle ahşabın yanısıra kağıt ve kartonlarda da problem oluştururlar. National Pest Management Assosiation (NPMA) termitlerin her yıl ortalama 5 milyar $ zarara sebep olduklarını tahmin etmektedir. Buna ilave olarak her sene ortalama 2.2 milyar $ termit mücadelesine harcanmaktadır.

Ücretsiz gözlem için hemen arayın.

Termit Belirtileri ve Zararları

Termitler, zarar büyük boyutlara ulaşana kadar farkedilmeyebilirler. Eğer pencere kenarlarında koparılmış kanatlar, kapı kasaları gibi ahşap yüzeylerde çatlaklar, boyalarda kabarmalar, tahta yüzeylere hafifçe vurulduğunda içeriye göçmeler ve duvarlarda termitlerin ördüğü çamur tüpleri de var ise Termit probleminiz var demektir. Eviniz/İş yeriniz daha fazla zarar görmeden Orkin’i arayın.

Ücretsiz Gözlem, Garantili Uygulama ve Senede Bir Defa Takip ile en iyi servisi alın.