EVLERDE HAŞERE KONTROL

Orkin Man in the yard

Evlerimiz gıda, su ve barınma ihtiyaçlarını karşılamaları yönünden haşereler için oldukça cazip yaşam alanları sağlamaktadır. Hamamböcekleri, karıncalar, örümcekler, güveler, kulağakaçanlar, gümüşçünler, arılar, tahta kuruları ve termitler gibi çok sayıda zararlı, evlerimizi kendilerine ev yapar, sağlığımıza, giysilerimize, yapılarımıza ve gıdalarımıza zarar verirler.

Güve ve gümüşçünlerin mutfak dolaplarında saklanan paketli gıdalara ve giysilere zarar vermeleri, hamamböceklerinin ve karıncaların çok sayıda hastalık etkenini taşımaları, örümceklerin ve yabani arıların ısırma ve sokma riskleri ile tahta kurularının geceleri kan emerek beslenmeleri ve termitlerin yapılara verdikleri zararlar nedeniyle bu böcekler “Haşere” sınıfına sokulmaktadır.  Ayrıca yaşattıkları moral bozuklukları, fobi ve tiksinti hisleri de adı geçen zararlıların neden oldukları ikinci derece rahatsızlıklardır.

Doğada kış aylarının soğuğu nedeniyle yuvalarına çekilen böcekler ve kemirgenler; evlerimizdeki kalorifer sistemi nedeniyle yılın 12 ayı yaşam için uygun sıcaklıklara sahip olmakta ve sürekli üreyebilmektedir. Bu nedenle müdahale edilmediği müddetçe problem devam etmektedir.

Orkin’in 110 yıllık deneyiminden faydalanın ve evlerinizdeki haşere problemlerinden modern ve çevreci yöntemler ile vedalaşın. Eviniz sadece sizin yuvanız olsun…